ЦІКАВИЙ ДОСВІД, НОВІ ЗНАННЯ ТА КОМУНІКАЦІЯ З ПРОБЛЕМ «СТАЛОГО РОЗВИТКУ»

Завідувач університетської творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» взяла участь у Міжнародній конференції «Прикарпаття на шляху досягнення цілей сталого розвитку», яка пройшла в контексті загальнодержавних днів сталого розвитку, організованих Програмою ООН.

Обговорити визначені Програмою цілі сталого розвитку Прикарпаття зібрались науковці, освітяни, представники органів влади, інститутів громадянського суспільства, бізнесу, активна молодь, проактивні люди, які сьогодні впливають на розвиток нашого регіону.

З вітальним словом до присутніх звернулась Леся Попелюх - регіональний координатор ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в Івано-Франківській області.

Загалом, під час конференції науковці, експерти з Прикарпаття представили свої знання, досвід та бачення того, як досягти досконалішого майбутнього. Розглядались важливі питання щодо взаємодії бізнесу-влади-науки для побудови суспільства сталого розвитку.

Співорганізатором заходу став ресурсний центр Програми розвитку ООН нашого університету, керівник Володимир Стефінін, який модерував роботу секції «Освіта і наука в інтересах майбутнього». 

Завідувач університетської творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа» Інна Червінська наголосила, що заходи такого рівня мають чітку практико-орієнтовану спрямованість на конкретні проблеми освітніх закладів гірського Карпатського регіону, вирішення яких сприятиме діюча в Івано-Франківській області Програма сталого розвитку ООН в Україні (ПРООН).

Адже, як зазначив директор ПРООН в Україні Янтомас Хімстра у своєму зверненні, - «Ми віримо, що тільки за активної участі народу України в реалізації цієї програми на рівні області, району, громади, ми дійсно можемо змінити країну».

Під час виступу Володими Стефінін вказав на необхідність запровадження дисциплін з вивчення сталого розвитку на всіх спеціальностях у ЗВО та адаптацію існуючих програм у відповідності з досягненням цілей сталого розвитку. Як приклад навів спеціальності «Прикладна економіка» та «Підприємництво торгівля та біржова діяльність», де такі дисципліни добре себе зарекомендували.

Загалом, під час конференції науковці, експерти з Прикарпаття представили свої знання, досвід та бачення того, як досягти досконалішого майбутнього.