ІІ МІЖНАРОДНА УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ: "КАРПАТИ-АППАЛАЧІ"

      Порівнювати гірські системи Карпат та Аппалач сьогодні зібралися науковці з США та України, а також з Польщі, Словаччини й Угорщини. Вчені з'їхались до Івано-Франківська на II Міжнародну спільну українсько-американську науково-практичну конференцію: "Карпати-Аппалачі: формування особистості в контексті сталого розвитку гірських регіонів".

      Це спільний українсько-американський проект, головними напрямками роботи якого є:
   •   Проблеми охорони здоров'я дітей в умовах гірського середовища та оздоровчі можливості Карпат і Аппалач.
   •   Гірське ландшафтно-кліматичне і соціальне середовище як важливий чинник формування психології горян.
   •   Актуальні проблеми соціалізації особистості.
   •   Екологічне та природоохоронне виховання учнів гірських шкіл – запорука збереження і сталого розвитку Карпат і Аппалач.
   •   Пізнавально-розвивальні можливості гірського середовища на морально-духовне виховання молоді.
   •   Ландшафтно-естетичний потенціал Карпатських гір і його місце в естетичному вихованні учнів.
   •   Особливості підготовки майбутніх учителів у ВНЗ до роботи в гірських школах.
   •   Рекреаційно-оздоровчі можливості Карпат і їх використання для фізичного розвитку, виховання особистості та покращення безпеки життєдіяльності в горах...
      За словами американців, українці можуть повчитись у них, як організовувати роботу в гірських регіонах для покращення життя спільноти. Поряд з тим, іноземні гості хвалять заходи, що здійснюються в Україні для поліпшення життя населення у горах. Також їм імпонує українська культура та традиції.

      Як зазначив ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Цепенда Ігор Євгенович, окрім найперших завдань, таких як навчання, місія університету полягає в тому, щоб розвивати регіони. Саме тому науковці та експерти з США, України, Словаччини, Угорщини та Польщі зібралися для того, щоб порівнювати гірські системи Карпат та Аппалач.

      У рамках конференції, яка проходитиме до 26 вересня включно, іноземні гості відвідають Карпати. Результатом наукового заходу стане розробка рекомендацій щодо успішного розвитку гірських регіонів Івано-Франківщини.