«НАРОДНІ ПРОМИСЛИ ТА РЕМЕСЛА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ.ВИШИВАНКА: ВЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВТРА» ЗАХИСТ ТВОРЧИХ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ ПРОЕКТІВ

Згідно плану діяльності Творчої навчально-наукової лабораторії університету «Гірська школа Українських Карпат» щодо залучення здобувачів освіти, магістрантів та молодих науковців до збереження українських народних традицій, відновлення етнічних промислів та ремесел Карпатського регіону, 17 травня 2018 року відбувся І етап захисту творчих навчально-дослідницьких проектів студентів педагогічного факультету на тему: «Народні промисли та ремесла Карпатського регіону. Вишиванка: вчора, сьогодні, завтра». Захід приурочений ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ ВИШИВАНКИ.

Метою заходу є підвищення інтересу студентів до поглибленого вивчення історії рідного краю, ознайомлення з новітніми досягненнями науки і передовими технологіями, сучасним станом виробництва стильного українського одягу, сприяння професійному становленню та самовизначенню молодих людей.

Програма захисту включала екскурс в історію виникнення вишиванок, цікаві відомості про вишиванку, презентацію про значення певних символів на вишиванках, опис специфіки орнаменталістики вишиванок різних етносів та народів, які проживають у Карпатському регіоні України, інтерв’ю з сучасними стилістами та дизайнерами українських вишиванок, показ авторських відеосюжетів про складний та довготривалий процес підбору полотна ниток та самого вишиття сорочок, рушників та іншого одягу з етнічними елементами жителів Карпат, майстер-класи та відеопрезентації. 

Особливу зацікавленість викликали родинні колекції вишиванок та рушників з бабусиної скрині, представлені Мартою Савчин. 

На довго запам’яталися всім присутнім художня вишивка, реклама та оздоблення одягу, продемонстровані Валерією Федиків, іншими учасниками проекту та їх вихованцями: «Вишиванка очима дітей», «Візуальний стиль Івано-Франківська». Одним з кращих визнано проект Діани Гринишин та Юлії Білик.

Завідувач лабораторії, доцент університету, Інна Червінська, відзначила, що підготовка таких творчих навчально-дослідницьких проектів сприятиме кращому знайомству молодих людей з народними промислами та ремеслами, налагодженню їх промоції, поширенню та подальшому виробництву, що сприятиме відродженню духовності та сталому розвитку Карпатського регіону.