СПІВПРАЦЯ ЛАБОРАТОРІЙ УНІВЕРСИТЕТУ З ПЕДАГОГАМИ З ДОНЕЧЧИНИ ТА ЛУГАНЩИНИ

Співробітниками творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» організовано науковий вікенд для керівників освітніх закладів, педагогів загальноосвітніх шкіл та управлінців з Донеччини та Луганщини. 

Під час візиту до університету гості зі Сходу України, серед яких директор інституту післядипломної педагогічної освіти Луганської області, керівники районний та міських відділів освіти, методисти, директори шкіл, педагоги та студенти мали добру нагоду ознайомитися з історією університету, відвідати навчальні корпуси, бібліотеку, науково-дослідні лабораторії закладу. 

Педагоги активно долучилися до дискусійної платформи у рамках діяльності міжнародного проекту Еразмус + КА2 MoPED «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання», який реалізується в університеті. Змістовною та цікавою була робота навчально-пізнавального тренінгу, організованого учасницею академічної групи проекту, завідувачем лабораторії Інною Червінською, на якому освітяни ознайомилися з сучасними європейськими практиками та досвідом модернізації педагогічної освіти, шляхами налагодження взаємодії вчителя та учня у контексті ідей педагогіки партнерства, з організаційно-дидактичними умовами застосування інноваційних інструментів викладання як умови забезпечення рівного доступу до якісної освіти. Конструктивно й творчо пройшла дискусія за результатами проведеного SWOT-аналізу окреслених проблем. На практичному занятті гості разом із учасниками проекту вивчали можливості створення універсального дизайну дослідницького середовища для організації навчання у Новій українській школі.

Заняття у творчих майстернях для колег та їх активне залучення до роботи у Workshop щодо організації віртуальної кімнати Google Classroom, з можливостями Google Карт, інструментами створення відео та інших зображень провела доцент Ольга Дудка. Про віртуальна реальність, знайомство з редактором та версіями Scratch, з особливостями розробки ігрових проектів розповіла й продемонструвала на практиці доцент Олеся Власій. 

Донецькі та луганські педагоги також з цікавістю ознайомилися з роботою лабораторії «GameLab PNU» щодо розробки комп’ютерних ігор за допомогою сучасної техніки. Співробітники лабораторії доценти Віталій Горєлов та Віктор Ровінський, розповіли про різні напрями розвитку ігрової індустрії. 

Візит освітян до університету організовано за сприяння НУО «Фонд «Відкрита політика», Міжнародна зелена школа в партнерстві з Донецькою, Луганською ОДА за підтримки Посольства Литви в Україні.

Сподіваємося, що такі науково-пізнавальні візити освітян сприятимуть вивченню та поширенню передового педагогічного досвіду, ефективному взаємонавчанню педагогів, налагодженню співпраці між регіонами України та різними закладами освіти.