IV МІЖНАРОДНА ВИСТАВКА «СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ – 2013»

         У м. Києві відбулося урочисте відкриття XVІ Міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2013» та IV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2013». На підставі показників наукометричної бази даних SciVerce Scopus за 2012 рік Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника удостоєний Сертифікатом якості наукових публікацій.

         За високі показники в рейтинговому виставковому конкурсі «Наукова та науково-технічна діяльність» ДВНЗ «Прикарпатський університет імені Василя Стефаника» також удостоєний дипломом «Лідер наукової та науково-технічної діяльності» та нагороджений Кришталевою стелою з логотипом виставки «Сучасні заклади освіти – 2013». Окрім того, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» нагороджений дипломами за високі творчі досягнення в удосконаленні змісту навчально-виховного процесу національної системи освіти України та за вагомий внесок у розвиток національної освіти.

         Ректор ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» Ігор Євгенович Цепенда за особистий внесок у зміцнення освітнього потенціалу України нагороджений Почесною грамотою та Подякою за плідну організаторську і творчу працю з удосконалення навчально-виховного процесу національної системи освіти України.

         Організаторами виставки виступили Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національна академія педагогічних наук України, Київська торгово-промислова палата, виставкова фірма „КАРШЕ”.

         У церемонії відкриття взяли участь президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, віце-президент Національної академії педагогічних наук України Андрій Гуржій, проректор Київської духовної академії та семінарії ігумен Сергій, президент виставкової компанії «КАРШЕ» Олександр Карпов, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОНмолодьспорту Володимир Вербицький, директор з корпоративних питань корпорації «Інтел» в Україні та СНД Тетяна Нанаєва.

         Вітаючи учасників і гостей, Василь Кремень зауважив, що виставка є однією з можливостей привернення широкої уваги громадськості до освіти, освітньої діяльності, до проблем і досягнень освіти. «Виставка сприятиме обміну досвідом між освітянами, осучасненню освітньої діяльності», – наголосив Василь Кремень.

         На XVІ Міжнародній виставці навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні - 2013» були представлені близько 500 учасників із 25 регіонів України, а також управління освіти, заклади післядипломної освіти, науково-методичні центри, видавці сучасних підручників, виробники технічних засобів навчання, автори інноваційних педагогічних технологій, міжнародні установи, підприємства, комерційні структури та видавництва, які співпрацюють із системою освіти, низка професійних журналів, періодичних видань. У рамках виставки проводилися семінари, круглі столи, презентації досягнень навчальних закладів, інноваційних розробок, обговорення актуальних проблем навчально-виховного процесу.

         Представники Педагогічного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника доц. І. Б. Бай та доц. Л.І. Хімчук брали участь у науково-практичній конференції Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України «Естетика і етика педагогічної дії»; в обговоренні презентації інтерактивних електронних дощок ТОВ «Панасонік Україна Лтд». Разом із журналістами телеканалу «Тоніс» доцент І.Б. Бай обговорив проблему співмірності навчального навантаження в Європі і в Україні та оплату праці освітян.

         Відкриваючи IV Міжнародну виставку «Сучасні заклади освіти – 2013», до освітян звернувся заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України – керівник апарату Олексій Дніпров. Він висловив переконання, що плідна робота під час заходу, обмін досвідом та думками стануть надзвичайно корисними в подальшій роботі.

         З початком роботи виставки учасників та гостей привітав Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень. Він зазначив, що робота під час виставки – це можливість модернізувати освітню діяльність: «Потрібно, щоб здобутки окремих навчальних закладів стали відомими і були перейняті всією освітою України, щоб наша освіта готувала людину до життя і діяльності у 21 столітті. Також сьогоднішня виставка – це ще одна можливість для майбутніх абітурієнтів звірити свої перспективи, оцінити навчальні заклади і обрати свій життєвий шлях».

         У виставці взяли участь 960 закладів освіти, з-поміж яких – представники далекого та ближнього зарубіжжя. Під час виставки також проводилися конференції, круглі столи, семінари, організовані провідними науковими інституціями Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Національної академії педагогічних наук України, обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти, педагогічними вищими навчальними закладами тощо. Зокрема, до уваги громадськості – презентації наукових проектів у рамках Тижня всеукраїнських і міжнародних науково-освітніх проектів «Україна–Європа–Світ–2013».

         У  ході виставки представники Педагогічного інституту Прикарпатського університету імені Василя Стефаника доценти І.Б. Бай і Л.І. Хімчук знайомили педагогів, науковців, батьків, керівників з умовами вступу та перевагами навчання в університеті, демонстрували наукові здобутки викладачів.

         Виставки відвідало багато відомих науковців у царині початкової освіти і дошкільної освіти, педагогіки і психології. Запропонували співпрацю та обмін досвідом викладачі Київського університету імені Бориса Грінченка, Сумського державного університету, представники-консультанти експертної системи профорієнтації, громадські діячі, зокрема Юрій Йосипович Пероганич – генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України, член правління і виконавчий директор Громадської організації «Вікімедіа Україна».

         Відвідувачам виставок було продемонстровано сучасні напрацювання науковців кафедри теорії та методики початкової освіти, кафедри теорії та методики дошкільної освіти, кафедри педагогіки імені Богдана Ступарика, кафедри соціальної педагогіки, кафедри філології і методики початкової освіти, а також фахове науково-методичне видання «Гірська школа Українських Карпат», вісники Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.