МІЖНАРОДНЕ СТАЖУВАННЯ В СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ АМЕРИКИ

У рамках міжнародного проекту «Гірська школа: стан, проблеми, перспективи розвитку», та довготривалої міжнародної співпраці між ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» і університетами США, які входять до Центру дослідження Аппалач, випускники аспірантури університету Маріанна Марусинець, кандидат філологічних наук, – науковий керівник – академік НАПН України В. І. Кононенко, Андрій Червінський, кандидат історичних наук, – науковий керівник – професор Б.П. Савчук, – проходили міжнародне наукове стажування в Інституті мистецтва і науки Державного університету Східного Тенессі, США (East Tennessee State University Johnson City, Tennesse)

Державний університет Східного Теннессі розташований в м. Джонсон-Сіті, штат Теннессі, США. Університет шостий за освітнім рівнем і четвертий за величиною та масштабністю у США, де навчається понад 15 000 студентів. Навчальний заклад внесений до списку «The Princeton Review» як один із найкращих за якістю коледжів Америки, що має безліч програм, які користуються попитом у державі. 

Державний університет Східного Теннессі має широке міжнародне визнання і чимало акредитованих програм, у тому числі: музика та фольклор емігрантів, ретро-музика, Програма збереження культурної та музейної спадщини. Університет входить до Центру дослідження Аппалач імені Лояла Джонсона, який проводить багаторічні наукові дослідження щодо вивчення специфіки гірських регіонів.

Делегація науковців з України репрезентувала результати спільних напрацювань українсько-американських учених щодо порівняльних досліджень гірських регіонів Аппалач і Українських Карпат. 

Під час проведення міжнародних зустрічей між науковцями з України і США були прочитані відкриті публічні лекції в Інституті мистецтва і науки Державного університету Східного Теннессі. Кандидат історичних наук Андрій Червінський, провів лекцію на тему: «Роль приватних музеїв у збереженні культурної спадщини гірських районів Карпат», Маріанна Марусинець, кандидат філологічних наук, молодший науковий співробітник Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України провела лекцію на тему: «Збереження мови і культури етнічних меншин у Закарпатті». Студенти із зацікавленням слухали доповідачів, активно включалися до проведеної дискусії, під час якої акцентувалося увага на проблемах і здобутках жителів гірських регіонів. 

За сприяння і підтримки професора Рона Роуча, учасники української делегації провели цікаві зустрічі з викладачами та студентами університету, виступили із доповідями на міжнародній конференції, взяли участь у фольклорній шоу-програмі, оглянули пам’ятні місця університету, відвідали публічні лекції науковців США. 

Плідним результатом проведених зустрічей стали нові перспективні напрями наукової діяльності щодо обміну досвідом та розширенню міжнародної співпраці ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» і Центром дослідження Аппалач в особі директора – Роберти Херрін. 

Офіційний візит також включав зустріч з науковцями зі США, а саме – професором Дональдом Девісом з Вашингтону, виконавчим директором Центру дослідження Аппалач Крістофером Міллером, деканом Інституту мистецтва і науки Державного університету Східного Теннессі професором Роном Роучем, професором університету Чадом Бері.

Особливий інтерес в учасників зустрічей викликали питання, що висвітлювали сучасну політичну та соціокультурну ситуацію в Україні. Із зацікавленістю американські колеги переглянули відеосюжет про Революцію гідності в Україні та фрагмент українського проекту «Музика воїнів».

Також незабутніми були зустрічі з представниками української діаспори в США. Всюди відчувалася їх зацікавленість, хвилювання за події в Україні, бажання щирої допомоги.


Виступ Андрія Червінського з доповіддю-презентацією
на тему: «Роль приватних музеїв у збереженні культурної
спадщини гірських районів Карпат»
Виступ Маріанни Марусинець з доповіддю-презентацією
на тему: «Збереження мови і культури етнічних
меншин у Закарпатті»

 

Зустріч з виконавчим директором Центру дослідження
Аппалач імені Лояла Джонса, професором Крістофером
Міллером
  
  
Вручення іменних сертифікатів про наукове стажування
в Державному університеті Східного Теннессі
випускникам аспірантури Прикарпатського національного
університету імені Василя Стефаника – Маріанні
Марусинець та Андрію Червінському

 

Державний університет Східного Теннессі (East Tennessee
State University)
Під час стажування. Кампус університету Східного
Теннессі  

 

Маріанна Марусинець та Андрій Червінський – учасники
міжнародного стажування в Державному університеті
Східного Теннессі (м. Джонсон-Сіті, США)
  
  
Вручення пам’ятного альбому про Прикарпатський
національний університет імені Василя Стефаника
куратору української делегації, декану Інституту
мистецтва та науки Державного університету
Східного Теннессі – Рону Роучу