39-а МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «VOICES FROM THE MISTY MOUNTAINS: DIVERSITY AND UNITY, A NEW APPALACHIA»

Вже впродовж 10 років триває співпраця учасників міжнародного проекту «Гірська школа: стан проблеми та перспективи розвитку» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м.Івано-Франківськ, Україна) і Центру досліджень Аппалач (Appalachian Studies Association, USA). У рамках діяльності проекту науковці нашого університету взяли участь у 39-й Міжнародній конференції «Voices from the Misty Mountains: Diversity and Unity, a New Appalachia», яку цьогоріч Центр дослідження Аппалач проводив на базі університету Шеперд (Shepherd University) (м. Шепердстаун, Західна Вірджинія, США).

 

Українська делегація презентувала науковий доробок університету в напрямі порівняльних досліджень гірських територій Аппалач і Українських Карпат. 

Делегати з України працювали у двох міжнародних тематичних секціях: «Карпати-Аппалачі: збереження історичної та культурної спадщини Карпат», на якій виступили з науковими презентаціями: Ярослав Никорак – доповідь на тему: «Традиції та вірування горян як засіб самоідентичності та збереження етносу», Василь Карабінович – доповідь на тему : «Характерні риси шлюбної церемонії та сімейних стосунків етнічних груп, що населяють Українські Карпати», Микола Поп’юк – доповідь на тему : «Вплив народного прикладного мистецтва Карпат на студентів». 

Робота другої секції «Карпати-Аппалачі: вплив глобалізаційних процесів на розвиток міжнародного туризму в Українських Карпатах» була пов’язана із вивченням впливу глобалізаційних процесів на соціально-економічну стабільність гірських регіонів та розвиток міжнародного туризму.

Учасники української делегації під час своїх виступів презентували цікаві й змістовні доповіді. Зокрема Уляна Будник у доповіді на тему: «Перспективи розвитку туристичної індустрії в Українських Карпатах» акцентувала увагу на вплив туристичної індустрії на соціально-економічний та культурний розвиток Карпатського регіону, а Марія Довбенко під час доповіді «Міжнародний молодіжний гірський туризм в Карпатах: перспективи розвитку», проаналізувала роль молодіжного туризму в Українських Карпатах та описала перспективи його подальшого поширення та розвитку. Модераторами секцій були американські науковці – Крістофер Міллер і Дональд Девіс.

Американські колеги були приємно вражені рівнем наукових виступів, якістю презентаційних матеріалів українців, про що засвідчили їхні коментарі та численні запитання.

По завершенні конференції представники делегації відвідали столицю США – місто Вашингтон, де мали цікаві зустрічі та пізнавальні екскурсії. 

Незабутні враження залишилися від екскурсії до Білого Дому та Капітолію, музею Смітсонівського інституту, Національної художньої галереї, до Меморіалу ветеранів В'єтнаму, Меморіального американського музею Голокосту і багатьом іншим визначним пам'яткам. Пізнавальним та змістовним було знайомство з роботою Бібліотеки Конгресу США, яка вражає не тільки  своїми архітектурними пам’ятками, а й кількістю літератури, простотою та доступністю роботи в ній. Представники української делегації відвідали штаб-квартиру телеканалу «Голос Америки» «Voice of America» у Вашингтоні (США). «Голос Америки» є провідним міжнародним мовником в Україні, який пропонує українцям новини, інформацію та аналітику через телебачення та Інтернет. Звідси ведеться мовлення на більш як 40 мовах.

Науковці з України мали цікаву зустріч з віце-президентом US-Ukraine Foundation Джоном Куном. 

За результатами зустрічей були визначені напрями подальшої міжнародної наукової співпраці, укладені угоди про наукове співробітництво.