ТРЕНІНГ З «GREEN STREAM ОСВІТИ» ДЛЯ СПІВРОБІТНИКІВ ТВОРЧОЇ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОЇ ЛАБОРАТОРІЇ «ГІРСЬКА ШКОЛА»

Викладачі університету та Івано-Франківського коледжу Ольга Дудка, Тарас Гой, Інна Червінська, Наталія Гой, Ярослав Никорак, Микола Василів, Оксана Драган взяли участь у тренінгу «GREEN STREAM: формування в місцевих громадах команд для впровадження дистанційної освіти та робототехніки в школах», організованим International Green School та  громадською організацією фонд «Відкрита політика» за ініціативи завідувача творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат», доцента Інни Червінської.

Тренінгові заняття проходили на базі гірської Космацької ЗШ І-ІІІ ст. під час XV сесії Міжнародної зеленої школи  з метою розширення доступу учнів та педагогів з віддалених гірських шкіл до якісної інноваційної освіти, спрямованої на цінності сталого розвитку за програмою GREEN STREAM освіти. 

Учасники тренінгу брали участь у роботі трьох секцій. Перша секція  «STREAM освіта: міжнародний досвід та кращі вітчизняні практики», де ознайомилися з проектним менеджментом як інструментом додаткового залучення фінансування в місцеві громади  для забезпечення оптимізації та підвищення ефективності діяльності навчальних закладів гірських регіонів, вивчили варіанти грантової підтримки освітніх проектів, фінансові інструментами ЄС; правила написання проектних заявок. Друга секція передбачала знайомство та опрацювання технології створення дистанційних курсів, з детальним оглядом можливостей Інтернет-технологій та Інтернет-платформ для їх розробки, аналіз безкоштовних інструментів корпорацій Microsoft та Google для впровадження дистанційної освіти: Практичне завдання полягало у розробці навчального блогу Google для створення дистанційного курсу, з яким усі учасники тренінгу успішно справилися, що відображено на їх персональних сторінках в Інтернет –мережі.

Робота третьої секції полягала у формуванні навиків організації гуртка робототехніки в школі та знайомство з особливостями роботи з навчальними комплектами з робототехніки LEGO MINDSTORMS Education EV3 та «Перші механізми», що є особливо актуальним в контексті відкриття та діяльності лабораторії робототехніки в університеті.  Цікаво пройшов  процес підготовки педагогів та учнів до запису відеоуроків.

Модераторами секційних занять були Ірина Жданова, керівник ГО «Фонд «Відкрита політика», координатор Громадянської платформи з реформування наукової сфери в Україні, кандидат історичних наук, професор (м. Київ), Ганна  Степаненко, старший  викладач Луганського інституту післядипломної педагогічної освіти (м. Сєвєродонецьк) Наталія Вовковинська, викладач робототехніки в ДНЗ «Дитяча інженерна академія», головний редактор науково-методичного журналу «Комп’ютер у школі та сім’ї». Співробітники лабораторії отримали запрошення від International Green School для проведення занять на наступній сесії для школярів. По завершенні занять усім учасникам тренінгу були вручені сертифікати, а координатору від Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника - Інні Червінській вручена Подяка за активну участь в організації дійства.